Pozostałe

Gamingowa Bogatynia

Miejska Gra Terenowa

22 września 2021r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bogatyni w Sali Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia przedstawicielki Klubu wzięły udział w konferencji: Gamingowa Bogatynia.

spotkanie na salo konferencyjnej w bogatyni

Na spotkaniu mówiono się o nowym projekcie realizowanym przez miejscową jednostkę kultury, w ramach którego powstanie miejska terenowa gra.

Jako jedno z lokalnych stowarzyszeń, zostaliśmy zaproszeni do przyłączenia się i wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Trzon mobilnej gry przygotuje bogatyńska młodzież ze szkół podstawowych, a my włączymy się do działań w kolejnym etapie.

Cieszymy się z zaproszenia i możliwości udziału w bardzo nowatorskich działaniach oraz na możliwość udziału w animacyjno-edukacyjnych spotkaniach. Nasze miasto będzie miało swoją grę a my będziemy mogli uczestniczy w jej tworzeniu.

To duży przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego Kultury i Sportu w projekcie realizowanych przez Narodowego Centrum Kultury „Blisko” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.