Wycieczki

Spreewald – Niemiecka Wenecja

Klubowa wycieczka

28 maja 2019 r. byliśmy w tej uroczej krainie geograficznej uznanej za rezerwat biosfery UNESCO. Spreewald zachwyca malowniczym krajobrazem, unikatowymi gatunkami roślin, powietrzem jak kryształ i niebiańską ciszą. Mogliśmy się o tym przekonać płynąc łodzią po kanałach. Nie przeszkadzał nam deszcz, a wręcz przeciwnie, krople deszczu rozpryskujące się o taflę wody i przebłyskujące słońce pokazało nam piękno szprewaldzkich kanałów i krajobrazów.

W krainie Łużyczan

Płynąc mijaliśmy zadbane chaty drewniane, łąki, pastwiska i lasy. Spreewald to kraina, którą od wieków zamieszkują Łużyczanie. A jak żyli dawniej mogliśmy zobaczyć w skansenie: domy bogatych gospodarzy, skromniejsze chałupy, spichlerze, chlewiki i inne zabudowania. Mogliśmy też posmakować specjalność kulinarną w postaci przetworów z ogórków i chleba ze smalcem.

To nie koniec atrakcji

Zwiedziliśmy też park rododendronów w Kromlu, przepiękny zakątek tuż przy polskiej granicy. Azalie i rododendrony zewsząd roztaczają swój urok. Gra kolorów robi wrażenie. Podziwialiśmy też most Łukowy zwany Mostem Diabła.
Było sielsko i anielsko.