Pozostałe / Wycieczki

Akwizgran i Królestwo Belgii

W dniach 30.04.2019 r. – 4.05.2019 r. byliśmy na wspaniałej wycieczce, trasa wycieczki to bogactwo zabytków. Zwiedziliśmy stare niemieckie miasto –Akwizgran, w którym urodził się Karol Wielki, chlubą miasta katedra Św. Marii, Ratusz, Pałac Buchel i Elisenbrunnen. W Belgii –Liege- główny ośrodek ekonomiczny i kulturalny Walonii, a w nim okazały pałac Biskupi, gotycką katedrę Św. Pawła, ratusz, bazylikę Św. Marcina

Brugia –Flamandzka Wenecja pełna kanałów i urokliwych barokowych uliczek. Zwiedziliśmy bazylikę Św. Krwi, rynek z dzwonnicą Belfort, ratusz. Zwiedziliśmy Gandawę, zabytkowe centrum, gotycką katedrę św. Bawona, most św.Michała.

W Brukseli stolicy Belgii i Unii Europejskiej zwiedziliśmy jeden z symboli miasta Atomium wybudowane z okazji EXPO -58. przepiękną Starówkę i Grand Place, która mieni się blaskiem złotych zdobień budynku. Zobaczyliśmy siedzibę Komisji Europejskiej, Radę Unii Europejskiej, Parlamentarium, Pałac Królewski, Dom Króla oraz najbardziej znany symbol Brukseli Manneken Pis- siusiający chłopczyk. Belgia to kraj, który przyciąga ciekawą architekturą. Belgijskie przysmaki to: belgijskie czekoladki, belgijskie piwo, frytki i gofry. Rozkosz dla podniebienia.

Skorzystaliśmy z oferty Biura Turystycznego EL – Ka z Jeleniej Góry. Biuro spełniło nasze oczekiwania. Jest godne polecenia. Korzystaliśmy z jego usług zwiedzając: Karlove Vary, Pilzno, Holandię i Belgię.