Projekty, granty / Wycieczki

Świdnica- zwiedzamy polskie miasta i miasteczka

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Zwiedzamy polskie miasta i miasteczka – nasze małe Ojczyzny”. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od miasta z pięknymi zabytkami.

15 maja 2024 r. odwiedziliśmy Świdnicę, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić kilka wyjątkowych miejsc:

  1. Kościół Pokoju – największa drewniana barokowa świątynia w Europie, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To niezwykłe miejsce urzeka swoim majestatem i historią.
  2. Świdnicki Rynek – drugi, po wrocławskim, najcenniejszy zespół obiektów zabytkowych na Dolnym Śląsku. Spacerując po rynku, podziwialiśmy piękną architekturę i wyjątkową atmosferę tego miejsca.
  3. Muzeum Dawnego Kupiectwa – miejsce, które pozwala przenieść się w czasie i poznać historię handlu oraz życia codziennego dawnych mieszkańców Świdnicy.
  4. Katedra św. Stanisława i Wacława – monumentalna budowla, która zachwyca swoją architekturą i wnętrzem. To jeden z najważniejszych zabytków sakralnych miasta.

Świdnica okazała się miejscem pełnym historii i piękna. Nasza wędrówka po polskich miastach dopiero się zaczyna, a już nie możemy się doczekać kolejnych przygód!