Dzień Klubowicza / Projekty, granty

Wieczór z  Aleksandrem Fredrą

Bardzo uroczyście i kabaretowo obchodziłyśmy Dzień Klubowicza. Była to wspaniała uczta literacka – wieczór z  Aleksandrem Fredrą.

Na scenie pojawił się hrabia Fredro i jego bohaterowie: Papkin, Dyndalski, Wacław, Justysia, Klara, Albin Aniela, Gustaw. Było to duże wydarzenie artystyczne, podczas którego grupa teatralna zaprezentowała swoje umiejętności. Zespól muzyczny zaśpiewał piosenki o różach z dedykacją dla Hrabiego, zespół taneczny zatańczył poloneza dla Fredry.

Przygotowana scenografia przeniosła nas w świat w starym stylu, świat bohaterów hrabiego Fredry.

W  spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: włodarze naszego miasta Burmistrz Wojciech Dobrołowicz i Aleksandra Ratajczak, Naczelnik Monika Nawrot, dyrektorzy instytucji kultury: Bożena Mazowiecka i Marcin Woroniecki, dyrektorzy szkół: Agnieszka Drewniacka i Jolanta Medycka, Bogatyńska Klanza Lucyna i Mirosław Bzowscy, Klub Puszystych i Stowarzyszenie Diabetyków – Insulinki oraz sympatycy klubu.

To był świat w zupełnie starym stylu. Było wesoło. Po raz kolejny udowodniłyśmy, że mamy głowy pełne pomysłów.

Jest to kolejny etap realizacji projektu -Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu, a Fredro wciąż bawi.