Patriotycznie / Pozostałe

„Maj Kultura”

Przegląd Piosenki Patriotycznej

13 maja 2022 r. Koleżanki z naszego Klubu wyrażające swoje pasje śpiewem wzięły udział, w zorganizowanym przez Bogatyński Ośrodek Kultury w Bogatyni, konkursie piosenki patriotycznej pt. „Maj Kultura”.

Śpiewające przedstawicielki, reprezentowały Klub w kategorii – Zespoły. Ze sceny rozbrzmiewały dźwięki piosenek wybranych na tę okazję: „Bywaj dziewcze zdrowe” i „Kochany kraj”. Wykonanie zyskało uznanie Jury, a nasze koleżanki zajęły 3 miejsce.

Poza konkursem zespół zaśpiewał piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”. To trudny czas i w ten sposób chcieliśmy okazać naszą solidarność i wsparcie dla naszego wschodniego sąsiada. Dla osób, które wciąż walczą o swój kraj i dla tych, którzy dziś żyją i mieszkają pośród nas z dala od swych rodzin.

Jury konkursowe:

  • Anita Szakiel-Sosnowska – dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i przewodnicząca Jury,
  • Jerzy Bzowski – wieloletni kapelmistrz Zakładowej Orkiestry Dętej Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni,
  • Joanna Kosiorek – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, koordynator i pedagog w szkole muzycznej I stopnia w Bogatyni,
  • Przemysław Chałupka – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, organista, akordeonista, pedagog w szkołach muzycznych.