Wielkanoc

Wielkanocne świętowanie

I tylko ten krzyż wciąż taki sam
Przy polnej drodze samotnie czeka
Pełen nadziei, pełen miłości
Na serce każdego człowieka

Dnia 7 kwietnia 2022 r. spotkaliśmy się w Sali Bankietowej pod Sową i Sokołem  by zgodnie z wieloletnią tradycją klubu, uczcić święto Wielkiej Nocy.

W spotkaniu uczestniczyła: Zastępca Burmistrza Aleksandra Ratajczak, Monika Nawrot Naczelnik Wydziału Rozwoju Turystyki i Promocji, Ks. Dziekan Ryszard Trzósło, Hedvika Zimmermannova Pastor Kościoła Husyckiego , klubowicze i sympatycy.

Życzenia ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych złożyła Prezes Klubu. Z przesłaniem, by na świecie zapanował pokój prezes klubu zaprosiła na ucztę duchową, Panie zaśpiewały pieśni wielkanocne. Śpiewane pieśni przeplatane słowami poezji wywołały nastrój świąteczny pełen refleksji i zadumy. Panie zaśpiewały też w imię solidarności z Ukrainą pieśń – Podaj ręce Ukrainie. Modlitwa, życzenia sprawiły, że wielkanocne świętowanie było wspaniałą ucztą duchową.

     Wielkanocne świętowanie w klubie to nie tylko uczta duchowa, ale również uczta smakowa.  Jak na tradycje stołu wielkanocnego przystało królowały jaja w różnej postaci i baby wielkanocne. Uroku dodawały piękne, barwne i kolorowe stroiki.