Dzień Klubowicza

O naszej małej Ojczyźnie

O naszej małej Ojczyźnie z Rokiem Różewicza w Klubie Nauczycielskim” Izis”

21 października 2021 r. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku spotkaliśmy się z okazji Dnia Klubowicza.

 W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie: Wojciech Dobrołowicz i Aleksandra Ratajczak, ks. Dziekan Ryszard Trzósło, goście z Czech: Hedvika Zimmermannova, Helena Svobodova, Zdenka i Honzo  Oreska, Mariola Danielewska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Jolanta Medycka Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4,  Adam Balcer Dyrektor Biblioteki Publicznej, Zofia  Werżanowska Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNPzaprzyjaźnione stowarzyszenia:  Amazonki  reprezentowała Beata Geres  i Aneta Kempska Prezes Klubu Puszystych, sympatycy Klubu, którzy wspierają działalność Klubu.

Zaproszeni goście i sympatycy Klubu Nauczycielskiego Izis.

Prezentacji z działalności klubu dokonała Prezes Wanda Miłopolska -Trojanowska. Poinformowała, że co roku odbywają się spotykania z okazji Dnia Klubowicza, by podsumować i podziękować sobie i wszystkim, którzy angażują się w działalność Klubu, aby powiedzieć sobie, że dobrze być razem. Od 14 lat Klub Nauczycielski „Izis” hołduje tradycji, kulturze i sztuce – a przede wszystkim tworzy grupę ludzi pozytywnie zakręconych. Żyć barwnie z uśmiechem i pasją to dewiza Klubu.

W części artystycznej grupa teatralna przedstawiła program artystyczny w hołdzie dla wybitnego poety i artysty, ambasadora polszczyzny, głęboko związanego z losem pokolenia wojennego, bacznego obserwatora życia codziennego Tadeusza Różewicza. Scenki rodzajowe „Rajski ogródek” i Egzamin z ”Kartoteki rozrzuconej” oraz scenki kabaretowe nawiązujące do scenek z życia wziętych niezależnie od narodowości, przy współudziale zespołu wokalnego bawiły zebranych, wywołując uśmiech i refleksje.

Scenka teatralna

Podczas spotkania został przeprowadzony konkurs: Moja Mała Ojczyzna. Jako Klub przyłączyliśmy się do wspólnych działań  z Biblioteką.  To już kolejne przedsięwzięcie animacyjno-edukacyjne w BLISKO — projekcie  realizowanym w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przez Narodowe Centrum Kultury pt. „Gamingowa Bogatynia”.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz klikając w link.

Prezentacja - Gamingowa Bogatynia - projekt.


Trzyosobowe drużyny mogły  sprawdzić się w rozwiązywaniu quizu z zakresu geografii i historii naszego miasta i gminy. Graczom aktywnie kibicowali wszyscy uczestnicy spotkania.  Gdy pytanie okazywało się kłopotliwe, można było zaprosić gościa z widowni do pomocy.  Drużyny miały za zadanie między innymi ułożyć puzzle i odgadnąć co zostało przedstawione na fotografii. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło grafiki, która znajduje się na kotle Elektrowni Turów. Gracze mogli w tej konkurencji  popisać się zdolnościami plastycznymi. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów otrzymała atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy równie wartościowe upominki na pocieszenie. Całe wydarzenie przebiegało w miłej, rozrywkowej atmosferze.

Masz ochotę się sprawdzić i zagrać? Kliknij 🙂

Konkurs  - Moja Mała Ojczyzna

Dobra muzyka, smaczne przekąski sprawiły, że humory dopisywały. Była zabawa, było wesoło, było radośnie. Imprezę można zaliczyć do udanych.

Na realizację zadania: Rok Różewicza „Czytajmy tak jak pijemy wodę, bo czytanie jest wodą życia” – Klub otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, na działanie: Z tradycją za pan brat — o naszej małej Ojczyźnie ze środków finansowych Miasta i Gminy Bogatynia w ramach Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej.