Wigilia

Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś

spotkanie wigilijne 2019

17 grudnia 2019 r. spotkaliśmy się w restauracji „Hoker” na wieczerzy wigilijnej.         

Nasze wigilijne spotkanie rozpoczęliśmy kolędą- Wśród nocnej ciszy.

Modlitwa, łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia wprowadziły w wigilijny nastrój wszystkich uczestników spotkania. Jak na polską tradycję przystało ,na stole wigilijnym, nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów, krokietów i karpia.

Wigilijny wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki m.in. Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna panna, W żłobie leży, Do szopy hej pasterze, Leć kolędo, Gdy się rodziłeś Panie ,Teraz śpij dziecino mała, Pastorałka od ucha do ucha

Naszą ucztę duchową wzbogaciliśmy słowami poezji wigilijnej:

Bóg znów się nam rodzi…
a moc zła truchleje.

Nawet gdy już wiary w dobro nam zabrakło,
W życzeniach świątecznych mówić to będziemy –
Żeby była miłość, życzliwość i pokój,
Żebyśmy umieli wznieść się nad podziały.

A że mamy Święto –
to dobrze – stwierdzimy.
Każdy z nas inaczej radować się będzie…
ze wzruszeniem przyjmie
Boże Narodzenie.

Pastorałki zaśpiewała też Bożena Mazowiecka –dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. W naszym spotkaniu uczestniczył ks. Dziekan Ryszard Trzósło, pastor Kościoła husyckiego Hedvika Zimmermannova oraz sympatycy naszego klubu: Adam Balcer dyrektor Publicznej Biblioteki, Dorota Sawicka, Sylwia Osińska, Katarzyna Bartkowiak prezes Razem dla Bogatyni, księgowa klubu Elżbieta Prądzyńska.