Patriotycznie

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2018 r.

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono upamiętnieniem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Zabierający głos zaproszeni goście zwracali uwagę na wyjątkowość obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego.

Burmistrz Andrzej Grzmielewicz w bardzo wzruszających słowach podziękował wszystkim Kombatantom oraz Sybirakom za ich ogromny wkład w historię naszego narodu oraz to, że do dnia dzisiejszego możemy się od nich tej historii uczyć.

Duża niespodzianką dla przybyłych gości był również pokaz wozów militarnych, który został przygotowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Pojazdów Militarnych „Rota Radomsko”.

Na zakończenie Sybiracy i Kombatanci odebrali pamiątkowe upominki oraz wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu Bożeny Mazowieckiej, Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, której akompaniował Krzysztof Wermiński oraz grupy wokalno-instrumentalnej Klubu Nauczycielskiego „IZIS”.

Zespół wokalno – instrumentalny wystąpił z programem artystycznym śpiewając piosenki patriotyczne. Panie zaśpiewały pieśni : Miejcie nadzieję, Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, Czerwone maki na Monte Cassino, wiązankę pieśni żołnierskich (Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko, Ułani, ułani, Piechota).