Pozostałe

Narodowe Czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni regularnie od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania i po raz kolejny zaprosiła nas do włączenia się w organizowane działanie. 2 września 2017 r. w TV Bogatynia został wyemitowany materiał nagrany właśnie z tej okazji. W tym samym dniu, w całej Polsce odbijały się echem słowa dramatu S. Wyspiańskiego – „Wesele”. Piękna pogoda pozwoliła na to by czytanie odbyło się w plenerze, na tarasie Biblioteki w parku C.A. Preibischa.

Wszystkie chętnie oddajemy się na co dzień przyjemności czytania dlatego zawsze bierzemy udział w takich eventach. Dramat jako forma literacka był dla nas wyzwaniem, z którym poradziliśmy sobie odczytując utwór z podziałem na role. Czas spędzony na próbach a także podczas  nagrywania programu był dla nas dobrą zabawą oraz przyjemną formą relaksu spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej. Organizowane jest przez Prezydenta RP już po raz szósty. Zainicjowane zostało lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.