Zabawa z językiem polskim

III Bogatyński Konkurs Czytania Prozy dla Dorosłych

Henryk Sienkiewicz  pisał: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni  o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

       30 listopada 2016 r.w Publicznej Bibliotece w Bogatyni odbył się III Bogatyński Konkurs  Czytania Prozy dla Dorosłych. Doskonalenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętność odbioru dzieła literackiego to cele, które przyświecały konkursowi. W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy czytania książek, którzy zdecydowali się wziąć udział w dobrej zabawie i postanowili zaprezentować swoje umiejętności, czytając fragmenty utworów ulubionego pisarza. W konkursie wzięło udział 9 osób. Komisja konkursowa w składzie: p. Elżbieta Brożek- Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, p. Magdalena Kościańska- Telewizja Kablowa  w Bogatyni, p. Adam Balcer- Dyrektor  Biblioteki Publicznej w Bogatyni wyłoniła zwycięzców.

Mistrzem Pięknego Czytania Prozy dla Dorosłych została Karina Przybylska.

Wyróżnienia: Dorota Stachyra, Jerzy Stachyra, Grażyna Studzińska . Nagrodę publiczności otrzymała również Karina Przybylska. Dyplomy i nagrody książkowe były uwieńczeniem wspaniałych występów uczestników konkursu.

 W przerwie obrad jurorów zaśpiewały w duecie Michalina Buczkowska i Justyna Szywała z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu.

Sponsorzy: Urząd Miasta i Gminy, Biblioteka Publiczna i Klub Nauczycielski ‘Izis”.