Pozostałe

Człowiek Roku Biblioteki

3 lutego Kapituła Biblioteki Publicznej w Bogatyni wręczyła kolejną statuetkę laureatce tytułu „Człowiek Roku Biblioteki” za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest za szczególny wkład w działania na rzecz środowiska lokalnego oraz za współpracę z Biblioteka Publiczną Miasta i Gminy w Bogatyni.

W tej edycji tytuł otrzymała Pani Wanda Miłopolska-Trojanowska, prezes Klubu Nauczycielskiego „Izis” w Bogatyni. Swoją działalnością udowadnia, że aktywnym jest się przez całe życie. Bo nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Jej pozytywna energia, ogromne zaangażowanie i umiejętność współpracy spowodowały, że powstał klub, którego mottem jest: „Żyć barwnie z uśmiechem i pasją”. Jak sama laureatka mówi: „Bo nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu, bo nie ma nic piękniejszego niż realizować swoje pasje, bo nie ma nic piękniejszego jak prawdziwe przyjaźnie”.

Klub w swoich działaniach kieruje się maksymą: „Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze sprawnie używać, bo źle jest zmarnować młodość, a już całkiem głupio zmarnować starość”.

Filmowa relacja ze spotkania oraz wywiad w ArtRadio Bogatynia.