Wigilia

Wigilia w organizacjach pozarządowych

Bogatyńskie Amazonki i Klub Nauczycielski spotkali się przy wigilijnym stole w restauracji „Hoker”. Do uroczystej kolacji zasiedli również zaproszeni goście reprezentujący władze naszego miasta.

Dzień wigilijny,
Wieczór wigilijny…
Tymi słowy rozpoczął się poetycki wieczór wigilijny w wykonaniu pań z obu organizacji.

Bogatyńskie Amazonki i Klub Nauczycielski spotkali się przy wigilijnym stole w restauracji „Hoker”. Do uroczystej kolacji zasiedli również zaproszeni goście reprezentujący władze naszego miasta a wśród nich: pan burmistrz Andrzej Grzmielewicz, pan burmistrz Dominik Matelski, ksiądz Dziekan Jan Żak, pani dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Marta Cholewińska, pani Naczelnik Wydziału Edukacji Joanna Iżycka- Kuś, pani naczelnik Współpracy Przygranicznej Iwona Czajkowska, pani dyrektor Wydziału Edukacji ze Starostwa Bogusława Witkowska oraz pani Halina Sadulska radna powiatu.

Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką ”chwilę osobliwą”, w której czuje się wszystkim bliski
Dzień wigilijny,
Wieczór wigilijny.

Tymi słowy rozpoczął się poetycki wieczór wigilijny w wykonaniu pań z obu organizacji, przeplatany kolędami i scenkami z narodzenia dzieciątka Jezus. Dzieląc się opłatkiem, wszyscy życzyli sobie zdrowia i szczęścia. Jak na tradycję przystało przybył Św. Mikołaj i wręczył choinkowe prezenty. Świąteczny wieczór, opłatek na stole, zapach potraw wśród płonących świec dostarczył głębokich wzruszeń.