Pozostałe

Wspomnień czar

Kawiarniane wspomnienia o Janie Pawle II, spotkanie międzypokoleniowe.

Przecież nie cały umieram.
To, co we mnie niezniszczalne trwa!

Program przygotowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni pod kierunkiem pań: Sylwii Sułkowskiej, Doroty Stachyry i Moniki Kuczaj.

Spotkanie poświęcone największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata- papieżowi Janowi Pawłowi II. Nie dane było mu dożyć dzisiejszych urodzin. Przetrwała jednak pamięć, szacunek i miłość – powiedziała na wstępie prezes klubu. Z okazji urodzin chcemy przypomnieć postać Jana Pawła II, jego życie, służbę Bogu i ludziom, aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Andrzej Grzmielewicz, wiceburmistrz Jerzy Stachyra, ks. Dziekan Jan Żak, P. Dyrektor Boku Marta Cholewińska, Naczelnik Wydziału Polityki Regionalnej Iwona Czajkowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Joanna Iżycka – Kuś, prezes Bogatyńskich Amazonek Dorota Bojakowska, członkowie sekcji emerytów ZNP i Klubu Puszystych.

Przy kawie i kremówkach obejrzeliśmy najciekawsze fragmenty filmowe i fotoreportaże z życia Ojca Świętego i wsłuchać się w program poetycki przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni.

W ramach współpracy międzypokoleniowej realizowany był projekt –Międzypokoleniowe warsztaty literackie – dofinansowanie ze Starostwo w Zgorzelcu. Burmistrz Miasta i Gminy ufundował upominki dla młodzieży.