Wigilia

Wieczór wigilijny

Wspólna Wigilia z Bogatyńskimi Amazonkami w Domu Weselnym. To właśnie Tego wieczoru Bóg rodzi się w człowieku –program artystyczny przygotowany przez klubowiczów obu stowarzyszeń oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni.

Uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz. Ks. Dziekan Jan Żak, ks. Wicedziekan Stanisław Ligaj, sekretarz Gminy Daniel Fryc, Naczelnik wydziału Oświaty Joanna Iżycka- Kuś.

Spotkanie rozpoczął program artystyczny na który złożyły się kolędy w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni przygotowane pod kierunkiem p. Marty Terpiłowskiej. Kolędowanie przeplatała poezja wigilijna.. jak kolęduje Tobie moje serce, w wykonaniu pań z obu organizacji. Po ceremonii dzielenia się opłatkiem zgromadzeni zasiedli do wspólnej wieczerzy. Atrakcją wieczoru okazał się się przyjazd Świętego Mikołaja – który nadzwyczaj ciekawie, bo w atmosferze zabawy i humoru wręczał prezenty. W postać Św. Mikołaja wcieliła się p. Sylwia Sułkowska.

Wieczór upłynął w niezwykle podniosłej atmosferze. Wszyscy życzyli sobie wiele dobrego, rodzinnego ciepła, zdrowia i spełnienia marzeń.